Literatuur en romans

De greppel

De greppel.jpgDe greppel is de nieuwe Herman Koch, auteur van het Boekenweekgeschenk 2017. 

Onschuldig als jij

onschuldig als jij.jpgOnschuldig als jij van Rowan Hisayo Buchanan is een prachtig geschreven roman. Het verhaal voert de lezer van New York, Connecticut naar Berlijn. 

Voorland

voorland.jpegVoorland van Octavie Wolters is een fascinerende roman voor de liefhebbers van Jan Siebelink en Gerbrand Bakker. 

Zie de dromers

Zie de dromers.jpgJende Jonga is een jonge immigrant uit Kameroen, die naar de Verenigde Staten is vertrokken in de hoop op een beter leven voor hemzelf, zijn vrouw Neni en hun zesjarige zoon.

Dwarsligger

Dwarsligger.jpgOnder de Onze-Lieve-Vrouwekathedraal, pal in het midden, ligt een doodskist met het zeventiende-eeuwse skelet van een man. De archeologen die de overledene terugvonden noemden hem ‘de dwarsligger’, omdat zijn kist als enige niet in de rij ligt.

Paardenkracht

paardenkracht.pngErik Fyksens benzinestation aan de rijksweg, door zijn ex-vriendin liefdevol gerestaureerd in jarenzestigstijl, is een unicum in de Noorse provincie. Alles is er retro, behalve Eriks kennis van oldtimers en het onderhoud daarvan.

En ik herinner me Titus Broederland

en ik herinner me Titus Broederland.jpegMet En ik herinner me Titus Broederland heeft Auke Hulst – bekend van de autobiografische roman Kinderen van het Ruige Land – een intrigerende roman geschreven.

Dit lichaam van mij

Dit lichaam van mij.jpgKristian Gidlund is journalist, drummer en in de bloei van zijn leven wanneer de gruwelijke ziekte kanker hem een tweede keer treft, ditmaal definitief.

De boodschapper en De Koran

De boodschapper - de Koran.jpgDe boodschapper

Moedervlekken

moedervlekken.jpgOtto Kadoke werkt als psychiater in een crisiscentrum: hij dient mensen met een doodswens voor het leven te behouden.

Pagina's