Literatuur en romans

Het huis in Parijs

Het huis in Parijs .jpgEngeland, 1939. Skye Penrose voelt zich nergens gelukkiger dan in haar rol als piloot. Als ze via haar jeugdliefde Nicholas gevraagd wordt een bijdrage te leveren aan de oorlog, zegt ze onmiddellijk ja. Dat Nicholas inmiddels verloofd is met de mysterieuze Franse Margaux Jourdan is een teleurstelling…

Het spel meespelen roman

Het spel meespelen .jpgIn een sobere, dwingende schrijfstijl ontleedt Didion op meedogenloze wijze het leven in Amerika in de late jaren zestig, en reflecteert ze op de heersende lusteloosheid van een generatie in een schijnbaar bankroete samenlevin

De kinderkolonie Manuela Piemonte

De kinderkolonie .jpgDe kinderkolonie is een aangrijpende roman, gebaseerd op historische feiten, over het wrede lot van drie zusjes in Italië tijdens de Tweede Wereldoorlog. Wat begon als een vakantie van enkele weken, zou een gevangenschap van jaren worden. Voor de lezers van Jenna Blum, Heather Morris, Tatiana de Rosnay en Martha Hall Kelly.

Ik dans me weer bijeen

Jo Govaerts - Ik dans me weer bijeen.jpgIn "Ik dans me weer bijeen" worden de vier eerder verschenen bundels van Jo Govaerts voor het eerst samengebracht. Bovendien worden ze aangevuld met een heel nieuwe bundel, haar eerste in meer dan twintig jaar: Morgen ga ik met je trouwen. Daarmee kan een heel nieuwe generatie lezers haar werk ontdekken, en bevestigt ze tegelijkertijd opnieuw een van de belangrijkste poëtische stemmen van de Lage Landen te zijn.
 
Met dit boek maakt Jo Govaerts door de grote poort haar rentree in de Vlaamse en Nederlandse poëzie.

Het einde van de dood

Het einde van de dood.jpgHet einde van de dood is het slotdeel van een trilogie over ruimte en tijd, en over het voortbestaan van de aarde, waarvan wereldwijd al meer dan tien miljoen exemplaren zijn verkocht.

In Polen lag een sjtetl

Sterren in de duisternis

Sterren in de duisternis.jpgEen levensecht, ontroerend verhaal over de tragische realiteit van d eoorlog en liefde in donker tijden.

Anna, Hanna en Johanna Marianne Fredriksson

Anna, Hanna en Johanna .jpgDrie vrouwen. Drie generaties. Eén familie.
Afgezet tegen het overweldigende isolement van de Zweedse meren en bergen is dit een aangrijpend testament van een vergeten tijd en het hartverwarmende verhaal van liefde in tijden van onrust.
 

Simon

Simon.jpgSimon groeit op aan de idyllische Zweedse kust terwijl de nazi’s hun opgang maken. Om hem te beschermen besluiten zijn adoptieouders hem niet te vertellen over zijn joodse herkomst. 

Verzamelde gedichten

Verzamelde gedichten.jpgGedichten die zo vanzelfsprekend overkomen dat je er een schok van krijgt. Gedichten als stootkussens, onmisbaar in ons eenmalige, bedreigde bestaan. Gedichten zo wijs dat ze alle zelfhulpboeken overbodig maken. Geen wonder dat K.P. Kavafis met zijn tegelijk nuchtere én zinderende gedichten over onbekend verleden en alledaags heden, over zijn geliefde en gehate Hellas, en over de kleine drijfveren achter de grote politiek de wereld veroverde.

Pagina's